Skip to content

Sunekos®

Czym jest Sunekos® i w jakim celu się go stosuje?

Sunekos® jest preparatem łączącym kwas hialuronowy z opatentowaną sekwencją aminokwasów, mającym na celu stymulację regeneracji macierzy pozakomórkowej. Sunekos® stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Biogeneza skóry – bo właśnie tak nazywany jest zachodzący proces – jest możliwa właśnie dzięki połączeniu starannie wyselekcjonowanych aminokwasów i kwasu hialuronowego. Działanie preparatów Sunekos® jest potwierdzone badaniami klinicznymi.

Preparat występuje w dwóch wersjach: Sunekos® 200 (przeznaczony dla nieco młodszych Pacjentów, z mniej widocznymi zmarszczkami) oraz Sunekos® 1200 (dedykowany Pacjentom z bardziej widocznymi oznakami starzenia). W niektórych przypadkach stosuje się także procedury łączone.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg zaczyna się od przygotowaniu przez odpowiednio przeszkolonego lekarza preparatu (mieszaniny kwasu hialuronowego i aminokwasów) i dokładnego oczyszczenia obszaru poddawanego zabiegowi. Następnie przy pomocy jednej z trzech technik – mikrobolusa, techniki płynu śródmiąższowego IFT® lub kaniuli – specjalista przystępuje do ostrzykiwania. Metoda przeprowadzania zabiegu dobierana jest indywidualnie – w zależności od potrzeb Pacjenta i okolicy poddawanej zabiegowi.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, u wrażliwszych Pacjentów można zastosować maść znieczulającą.

Ile trwa zabieg?
Zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut.

Efekty zabiegu
Tuż po zabiegu Pacjenci zauważają naturalny efekt wolumetryczny. Po około 10 dniach można zaobserwować efekt rozświetlonej skóry, wygładzenie zmarszczek i wyraźne ujędrnienie. Efekty utrzymują się około 6 miesięcy, po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Wskazania
– odwodniona lub wymagająca regeneracji skóra;
– pozbawiona jędrności i gęstości skóra;
– zmarszczki;
– cienie i „worki” pod oczami.

Przeciwwskazania
– ciąża i okres karmienia piersią;
– choroby autoimmunologiczne;
– skłonność do powstawania blizn przerostowych;
– stany zapalne skóry.