Skip to content

HIFU – LIFTERA

Czym jest HIFU Liftera i w jakim celu się go stosuje?

HIFU Liftera jest zabiegiem określanym mianem „nieinwazyjnego liftingu twarzy”. Liftingujące i modelujące działanie urządzenia można wykorzystywać nie tylko w zabiegach wykonywanych w obrębie twarzy i szyi, ale również całego ciała. Liftera jest pierwszym zabiegiem wykorzystującym oryginalną Technologię Dyfuzji Termicznej (TDT™), dzięki której można efektywnie uzyskać różne rodzaje energii cieplnej w skórze (poprzez podgrzanie włókien kolagenowych przyśpieszona zostaje przebudowa kolagenu), a co za tym idzie – zabieg jest skuteczny w zabiegach wzmacniających skórę, np. nieinwazyjnym liftingu twarzy, napinaniu skóry, a także modelowaniu sylwetki. Urządzenie wykorzystuje również Ultradźwięki Wysokiej Częstotliwości (HIFU), które nie uszkadzają powierzchniowej warstwy skóry.

Jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem skóra Pacjenta zostaje dokładnie oczyszczona. Kolejnym krokiem jest nałożenie specjalnego żelu w obszarze poddawanym zabiegowi. Sama procedura polega na wielokrotnym przykładaniu głowic emitujących zogniskowaną falę ultradźwiękową, dzięki której tkanka zostaje podgrzana na różnych głębokościach, w zależności od potrzeb.

Przed zabiegiem zalecana jest konsultacja, na której zostaje ustalony plan i wymagana ilość zabiegów.

Ile trwa zabieg?
Zabieg trwa około 60 minut.

Efekty zabiegu
Pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu – skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, jest również bardziej rozświetlona. Ze względu na przebudowę włókien kolagenowych ostateczny efekt zabiegu można zaobserwować po około 6 miesięcy od przeprowadzenia zabiegu.

HIFU Liftera zapewnia długotrwałe efekty.

Wskazania
– zmarszczki;
– utrata jędrności skóry, opadający owal twarzy, „chomiki”;
– „podwójny podbródek”;
– opadające powieki;
– lokalne nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania
– ciąża i okres karmienia piersią;
– choroba nowotworowa;
– opryszczka, stan zapalny lub zmiany skórne w obszarze wykonywania zabiegu.