Skip to content

KARBOKSYTERAPIA

Co to jest karboksyterapia i w jakim celu się ją stosuje?

Karboksyterapia jest to nowoczesny zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Polega na bardzo precyzyjnym śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek gazu. Dwutlenek węgla podawany przy pomocy iniekcji ma pomóc w likwidowaniu cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także w zmniejszeniu widoczności rozstępów, ujędrnieniu skóry i walce z łuszczycą.

Karboksyterapia poprawia ukrwienie skóry i wspomaga wytwarzanie nowego kolagenu. Dwutlenek węgla jest również skuteczny w walce z tkanką tłuszczową – wstrzyknięty pod skórę częściowo zmienia się w kwa węglowy, który wspomaga rozpuszczanie komórek tłuszczowych.

Jak wygląda zabieg?
Podczas zabiegu wtłaczany w skórę dwutlenek węgla. Ten jest automatycznie wydalany z organizmu w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu – dokładnie jak podczas oddychania. Zabieg jest zatem nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny dla organizmu.

Zabieg nie wymaga znieczulenia. Same wkłucia są niemal bezbolesne, ponieważ aparat dodatkowo podgrzewa gaz, co niweluje ból. Jedyny możliwy dyskomfort odczuwalny czasem przez pacjentów jako ucisk i rozpieranie, wynika z samej iniekcji CO2 i mija po zabiegu. Pacjent może potem od razu wrócić do normalnego funkcjonowania.

Ile trwa zabieg?
Zabieg zazwyczaj trwa około 30 minut.

Efekty zabiegu
Dla uzyskania pożądanych efektów należy wykonać serię zabiegów – najczęściej zaleca się ich od 5 do 10. Pacjenci zauważają poprawę wyglądu i napięcia skóry oraz jej uelastycznienie. Następuje redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej, rozstępy stają się mniej widoczne.

Wskazania
– biorewitalizacja skóry;
– liczne, drobne zmarszczki;
– utrata objętości i jędrności skóry;
– brak napięcia i elastyczności skóry;
– wypadanie włosów;
– starzenie się dłoni;
– cienie i worki pod oczami;
– leczenie blizn;
– uciążliwy cellulit i rozstępy.

Przeciwwskazania
– ostra niewydolność serca;
– niedawny zawał serca lub dławica piersiowa;
– niewydolność nerek, dializy;
– nowotwór, chemioterapia;
– stany zapalne skóry (opryszczka) ;
– wirusowa infekcja skóry;
– trądzik różowaty, czerwona szyja i dekolt;
– ciąża i okres laktacji.