Skip to content

Kwas hialuronowy

Czym jest kwas hialuronowy i do czego służy?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka. Zabiegi z jego wykorzystaniem zalicza się do w pełni bezpiecznych, kwas hialuronowy doskonale integruje się z tkankami skóry. Dzięki dużej możliwości absorbowania wody bardzo dobrze nawadnia skórę. Łączy włókna kolagenowe, dzięki czemu poprawia gęstość i jędrność skóry, a także wygładza wszelkiego rodzaju zmarszczki.

Kwas hialuronowy działa jak naturalny wypełniacz, dlatego jest preparatem stosowanym m.in. do powiększania i korekty ust, modelowania twarzy, poprawiania kształtu nosa czy brody.
Dysponujemy wieloma rodzajami wypełniaczy z kwasem hialuronowym, które różnią się m.in. gęstością i usieciowaniem. Wykwalifikowani lekarze dobiorą idealny produkt w zależności od wykonywanego zabiegu i pożądanych efektów – warto wspomnieć, że kwasem hialuronowym możemy nie tylko powiększać, ale również nawilżać usta.

Jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem na życzenie Pacjenta możliwe jest wykonanie znieczulenia miejscowego. Następnie za pomocą cieniutkiej igły w odpowiednie miejsca wstrzykiwany jest kwas hialuronowy, który następnie jest rozmasowany lub modelowany przez lekarza w celu lepszych efektów i właściwego rozprowadzenia preparatu.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk, opuchlizna i drobne zasinienia. Objawy znikają w przeciągu kilku dni, a od razu po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności.

Ile trwa zabieg?
Zazwyczaj od 30 do 60 minut.

Efekty zabiegu
Efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Kwas hialuronowy nie tylko poprawia objętość skóry i kształtuje kontury, lecz także nawilża i ujędrnia.

Wskazania
– opadające kąciki ust;
– korekcja kształtu ust;
– powiększanie ust;
– suche usta;
– korekcja konturu twarzy;
– opadnięte policzki;
– zmarszczki i bruzdy.

Przeciwwskazania
– ciąża i karmienie piersią;
– miesiączka;
– opryszczka;
– blizny;
– nadwrażliwość na kwas hialuronowy.