Skip to content

CGF ONE – REWITALIZACJA I POLEPSZENIE KONDYCJI SKÓRY

Czym są komórki macierzyste CGF One i w jakim celu się je stosuje?

CGF to innowacyjna i najbezpieczniejsza terapia, a także prawdziwy przełom w kwestii polepszania kondycji skóry i jej rewitalizacji. Komórki macierzyste charakteryzują się niesamowitą zdolnością do samoodnawiania, wykazują łatwość podziału i regeneracji.

Komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu pozyskiwane są z krwi Pacjenta – materiał, z którym mamy do czynienia podczas zabiegu jest najbardziej naturalnym boosterem dla skóry. Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych doskonale sprawdzają się w terapiach anti-aging.

Jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem od Pacjenta zostaje pobrana krew, która następnie jest przetwarzana w specjalnie opracowanym separatorze komórkowym. W ten sposób powstaje wyjątkowo silnie skoncentrowane osocze zawierające cenne komórki macierzyste CD34+ oraz skoncentrowane czynniki wzrostu.

Po zabiegu następuje proces intensywnej regeneracji skóry – ta zaczyna wytwarzać kolagen, elastynę i kwas hialuronowy, namnażają się komórki i wytwarzaną nowe naczynia krwionośne.

Ile trwa zabieg?
Zabieg zazwyczaj trwa od 45 do 60 minut.

Efekty zabiegu
Skóra zostaje zregenerowana w naturalny sposób. Staje się elastyczna, gładka, zyskuje świeży i młody wygląd. Efekty terapii widoczne od razu po zabiegu. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zalecana jest seria 3 zabiegów wykonywanych w odstępie od 4 do 6 tygodni.

Wskazania
– zmarszczki;
– rewitalizacja skóry twarzy i ciała;
– zmęczona, wysuszona i wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu czy rąk;
– leczenie łysienia i wypadania włosów;
– profilaktyka przeciwstarzeniowa;
– zwiększenie skuteczności innych zabiegów medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania
– ciąża i okres karmienia piersią;
– choroby krwi;
– nowotwory;
– leczenie antykoagulantami;
– czynne infekcje;
– terapia doustnymi antybiotykami i retinoidami.