Skip to content

DRENAŻ LIMFATYCZNY VODDERA

Czym jest drenaż limfatyczny Voddera i w jakim celu się go stosuje?

Manualny Drenaż Limfatyczny jest to masaż uciskowy i jedna z najskuteczniejszych metod walki z obrzękami. Metoda opracowana przez Emila Voddera znana jest już od XX wieku, jej celem jest zwiększenie transportu chłonki i odblokowanie zastojów chłonnych, a co za tym idzie – usunięcie obrzęków oraz zmniejszenie bólu lub dyskomfortu.
Drenaż limfatyczny Voddera stosowany jest najczęściej w przypadku obrzęków nóg i rąk. Sprawdza się również w przypadku cellulitu, jest idealnym uzupełnieniem procesu odchudzania. Drenaż limfatyczny jest często zalecany po zabiegach takich jak liposukcja, plastyka brzucha, a nawet lifting twarzy.

Jak wygląda zabieg?
Manualny Drenaż Limfatyczny jest masażem wykonywanym z wykorzystaniem odpowiednich technik i specjalistycznych ruchów, które mają na celu „przepchanie” zalegającej limfy. Masaż polega na głaskaniu, rozcieraniu spiralnym i kolistym, ugniataniu i uciskaniu.

Ile trwa zabieg?
Drenaż limfatyczny Voddera trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut.

Efekty zabiegu
Po zabiegu następuje odblokowanie układu limfatycznego, można zauważyć zmniejszenie lub całkowite zniknięcie obrzęków. W przypadku walki z cellulitem zaleca się wykonanie serii zabiegów – od 10 do 15 masaży wykonywanych w dwudniowych odstępach. Pierwsze efekty widoczne są po 5 zabiegach. Skóra staje się wyraźnie wygładzona i ujędrniona.

Wskazania
– schorzenia układu naczyń limfatycznych;
– obrzęki kończyn.

Przeciwwskazania
– stany po urazach z przerwaną ciągłością skóry z wyjątkiem żylakowatego owrzodzenia goleni;
– zakrzepica żylna;
– aktywna choroba nowotworowa;
– zapalenia bakteryjne.