Skip to content

O-SHOT- orgasm shot

To zabieg ginekologii estetycznej polegający na zwiększeniu ukrwienia i poprawy fizjologicznego funkcjonowania łechtaczki i okolicy podcewkowej-odpowiedzialnej za osiąganie satysfakcji seksualnej przez kobiety. To procedura opracowana w 2014 roku przez Dr Charlesa Runnelsa w USA, który przeprowadził badanie mające na celu ocenę wpływu iniekcji osocza bogatopłytkowego-PRP w obrębie narządu płciowego zewnętrznego (70% pacjentek zgłosiło poprawę w zakresie odczuć seksualnych).

Czynniki wzrostu zawarte w PRP/I-PRF poprawiają przepływ krwi przez kompleks łechtaczkowy – jeden z czynników wzrostu to VEGF (vascular growth factor) odpowiedzialny za tworzenie nowych naczyń. Również możliwa jest poprawa w zakresie unerwienia tej okolicy z uwagi na wielokierunkowe działanie czynników wzrostu. Obecnie w procedurze O-Shot stosuje się PRP lub I-PRF czyli fibrynę bogatopłytkową, która cechuje się jeszcze większą koncentracją czynników wzrostu w ml.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kremem z 15% lidokaina i jest praktycznie bezbolesny. Przed zabiegiem pobierana jest krew pacjentki, następnie używając odpowiednich parametrów krew jest odwirowywana i w ten sposób uzyskuje się 3-4 ml gotowej do podania  fibryny  bogatopłytkowej. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po 6-8  tygodniach,  zabieg, o ile  to konieczne  można  powtarza  do 6  mięsięcy.

Wskazania do zabiegu:

Zabieg O-shot jest polecany Pacjentkom, które:

  • przestały odczuwać orgazmy pochwowe lub łechtaczkowe;
  • zauważyły mniejszą wrażliwość i tkliwość łechtaczki oraz przedniej ściany pochwy;
  • odczuwają ból lub dyskomfort podczas stosunku;
  • zauważyły, że poród lub menopauza negatywnie wpłynęły na jakość ich życia seksualnego.

Zalecenia przed zabiegowe:

  • Przed zabiegiem wskazane jest przyjęcie dużej ilości płynów – min. 1,5 litra. Nie należy stosować niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wskazane jest wykonanie wymazu z pochwy. 

Zalecenia po zabiegowe:

  • Zalecane jest niestosowanie NLPZ (niesterydowych leków przeciwzapalnych) przez okres 30 dni.