Skip to content

PLASMA BT

Czym jest Plasma BT i w jakim celu się ją stosuje?

Plasma BT jest to urządzenie wykorzystujące ciśnienie atmosferyczne do wytworzenia mikro wiązki plazmy, która może być wykorzystywana w leczeniu wielu dolegliwości skórnych. Plazma oddziałuje m.in. na trądzik i blizny poprzez wytworzenie sublimacji na powierzchni skóry nie wpływając na komórki. Urządzenie jest wyposażone w igłę chirurgiczną z dystanserem, dzięki której zabieg jest bardzo precyzyjny, a okres gojenia o wiele krótszy.

Jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem obszar poddawany działaniu plazmy zostaje znieczulony poprzez nałożenie kremu znieczulającego. Wytworzona pomiędzy skórą a urządzeniem kontrolowana wiązka plazmy powoduje natychmiastowe napięcie skóry. Lekarz wykonuje wiele niewielkich punktów w odległości 0,5 mm. Plazma nie wywołuje stanu zapalnego, nie powoduje krwawienia ani martwicy sąsiednich tkanek.

Po zabiegu na skórze mogą pojawić się niewielkie strupki, które zazwyczaj utrzymują się przed 3-5 dni. Można zakryć je makijażem. Może również pojawić się niewielki obrzęk.

Ile trwa zabieg?
Zabieg zazwyczaj trwa od 10 do 20 minut.

Efekty zabiegu
Zabieg likwiduje zmarszczki, ujędrnia i unosi powieki – jest świetną alternatywą dla liftingu okolicy oka. Plasma BT doskonale radzi sobie również z likwidacją blizn i rozstępów.

Wskazania
– lifting dolnej części twarzy;
– lifting okolicy oka;
– głębokie zmarszczki (w szczególności w okolicy oczu i ust, tzw. „zmarszczki palacza”);
– blizny i zmiany trądzikowe;
– zmiany skórne takie jak kurzajki i brodawki;

Przeciwwskazania
– ciąża i okres karmienia piersią;
– choroby nowotworowe;
– choroby autoimmunologiczne;
– bakteryjne lub wirusowe choroby skóry;
– niewyrównana cukrzyca.