KARBOKSYTERAPIA TWARZY
Karboksyterapia twarzy to coraz popularniejszy zabieg odmładzający skórę twarzy. Terapia ta wykorzystuje dwutlenek węgla (CO2), który jest wstrzykiwany bezpośrednio pod skórę. Procedura ma na celu poprawę ukrwienia skóry i stymulację produkcji kolagenu, co przekłada się na poprawę wyglądu skóry. Zabieg karboksyterapii pozwala uzyskać widoczne efekty odmłodzenia poprzez poprawę napięcia i elastyczności skóry, co czyni go idealnym wyborem dla osób pragnących zachować młody wygląd.
Jak przebiega zabieg karboksyterapii twarzy?
Zabieg karboksyterapii twarzy jest stosunkowo krótki i nie wymaga specjalnego przygotowania. Cała procedura trwa zazwyczaj około 30 minut i jest przeprowadzana w komfortowych warunkach. Podczas zabiegu lekarz wtłacza w skórę twarzy Pacjenta dwutlenek węgla. Rozchodzi się on wewnątrz tkanki, wywołując zaplanowany, krótkotrwały stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny.
Zabieg karboksyterapii nie wymaga znieczulenia. Podczas sesji Pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort odczuwany jako ucisk i rozpieranie. Jest on związany ze wstrzykiwaniem gazu pod skórę, jednak mija po zabiegu i nie powoduje długotrwałego bólu. Po opuszczeniu gabinetu Pacjent może natychmiast wrócić do swoich codziennych aktywności.
Efekty zabiegu karboksyterapii twarzy
Zabieg karboksyterapii zapewnia szereg efektów, takich jak stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, odbudowa włókien kolagenowych, przyspieszenie metabolizmu komórek skóry właściwej, a także rozszerzenie istniejących naczyń krwionośnych i przyspieszenie produkcji nowych. W celu uzyskania zadowalających efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów, najczęściej od 5 do 10.
Wskazania i przeciwwskazania do karboksyterapii twarzy
Wskazania do przeprowadzenia karboksyterapii są szerokie i obejmują różnorodne problemy skórne. Zabieg ten jest polecany osobom zmagającym się ze zmarszczkami, mało napiętą i elastyczną skórą, bliznami oraz wypadaniem włosów. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia procedury są ciąża i karmienie piersią, stany zapalne i wirusowe infekcje skóry, trądzik różowaty oraz czerwona szyja i dekolt. Poza tym nie wykonuje się zabiegu karboksyteterapii u osób chorych na nowotwory i przechodzących chemioterapię, z ostrą niewydolnością serca, niewydolnością nerek i korzystających z dializy oraz po niedawnym zawale serca.