Skip to content

KARBOKSYTERAPIA TWARZY

Karboksyterapia twarzy to coraz popularniejszy zabieg odmładzający skórę twarzy. Terapia ta wykorzystuje dwutlenek węgla (CO2), który jest wstrzykiwany bezpośrednio pod skórę. Procedura ma na celu poprawę ukrwienia skóry i stymulację produkcji kolagenu, co przekłada się na poprawę wyglądu skóry. Zabieg karboksyterapii pozwala uzyskać widoczne efekty odmłodzenia poprzez poprawę napięcia i elastyczności skóry, co czyni go idealnym wyborem dla osób pragnących zachować młody wygląd.

Jak przebiega zabieg karboksyterapii twarzy?

Zabieg karboksyterapii twarzy jest stosunkowo krótki i nie wymaga specjalnego przygotowania. Cała procedura trwa zazwyczaj około 30 minut i jest przeprowadzana w komfortowych warunkach. Podczas zabiegu lekarz wtłacza w skórę twarzy Pacjenta dwutlenek węgla. Rozchodzi się on wewnątrz tkanki, wywołując zaplanowany, krótkotrwały stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny.

Zabieg karboksyterapii nie wymaga znieczulenia. Podczas sesji Pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort odczuwany jako ucisk i rozpieranie. Jest on związany ze wstrzykiwaniem gazu pod skórę, jednak mija po zabiegu i nie powoduje długotrwałego bólu. Po opuszczeniu gabinetu Pacjent może natychmiast wrócić do swoich codziennych aktywności.

Efekty zabiegu karboksyterapii twarzy

Zabieg karboksyterapii zapewnia szereg efektów, takich jak stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, odbudowa włókien kolagenowych, przyspieszenie metabolizmu komórek skóry właściwej, a także rozszerzenie istniejących naczyń krwionośnych i przyspieszenie produkcji nowych. W celu uzyskania zadowalających efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów, najczęściej od 5 do 10.

Wskazania i przeciwwskazania do karboksyterapii twarzy

Wskazania do przeprowadzenia karboksyterapii są szerokie i obejmują różnorodne problemy skórne. Zabieg ten jest polecany osobom zmagającym się ze zmarszczkami, mało napiętą i elastyczną skórą, bliznami oraz wypadaniem włosów. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia procedury są ciąża i karmienie piersią, stany zapalne i wirusowe infekcje skóry, trądzik różowaty oraz czerwona szyja i dekolt. Poza tym nie wykonuje się zabiegu karboksyteterapii u osób chorych na nowotwory i przechodzących chemioterapię, z ostrą niewydolnością serca, niewydolnością nerek i korzystających z dializy oraz po niedawnym zawale serca.