Skip to content

LASER ALMA HARMONY DYE-VL

Czym jest Laser Alma Harmony Dye-VL i w jakim celu się go stosuje?

Alma Harmony Dye-VL to laser, dzięki któremu w bezpieczny i skuteczny sposób można pozbyć się przebarwień, rumienia skóry, a także wszelkich objawów fotostarzenia. Laser bazuje na długości światła, które jest dobrze pochłaniane przez melaninę – dzięki „podgrzaniu” melanocytów (komórek zawierających barwnik) dochodzi do niszczenia. Laser często jest stosowany w terapii trądziku różowatego.

Laser wyposażony jest w wysokopasmowe, pulsacyjne źródło światła. Zastosowana wiązka światła o długości fali od 500 do 600 nm sprawia, że zabieg trwa krócej i jest przy tym skuteczniejszy. Specjalna końcówka o chłodzącym działaniu chroni skórę przez poparzeniami i większa komfort Pacjenta podczas zabiegu.

Jak wygląda zabieg?
Przed wykonaniem zabiegu lekarz ocenia stan skóry. Następnie wykonywana jest kliniczna próba laserowa, która ma na celu ustawienie optymalnych parametrów lasera. Przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana, a następnie na obszar poddawany zabiegowi nakładany jest żel. Podczas zabiegu Pacjent może odczuwać lekkie pieczenie i ciepło, ale zabieg ten jest raczej bezbolesny.

Ile trwa zabieg?
Zazwyczaj wykonanie zabiegu, w zależności od obszaru, zajmuje od 10 do 60 minut.

Do uzyskania pożądanych efektów niezbędna jest seria zabiegów – zazwyczaj od 4 do 6 sesji wykonywanych w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Efekty zabiegu
Efekty laseroterapii widoczne są już kilka dni po pierwszej sesji. Pacjenci zauważają poprawę kondycji skóry i jej kolorytu. Po kilku miesiącach skóra jest bardziej napięta i wygładzona.

Postępowanie po zabiegu:

Po zabiegu co najmniej przez miesiąc należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50. Nie należy się opalać. Do przemywania twarzy można używać wyłącznie produktów, które nie mają w składzie alkoholu, należy odstawić również wszelkie produkty złuszczające. Należy nawilżać skórę co najmniej 3 razy dziennie.

Wskazania
– trądzik różowaty;
– łagodne zmiany naczyniowe;
– naczyniaki płaskie;
– przebarwienia;
– wiotkość skóry.

Przeciwwskazania
– ciąża i karmienie piersią;
– bielactwo, łuszczyca;
– nowotwory złośliwe;
– choroby zaostrzające się pod wpływem światła;
– infekcje grzybicze, wirusowe i bakteryjne w miejscu zabiegu;
– przyjmowanie leków oraz ziół fotouczulających.