Skip to content

LIPOSUKCJA STRZYKAWKOWA

Czym jest liposukcja strzykawkowa i w jakim celu się ją stosuje?

Liposukcja strzykawkowa, zwana również lipoplastyką, jest zabiegiem mającym na celu usunięcie tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała. W przeciwieństwie do klasycznej liposukcji podczas zabiegu odsysana jest o wiele mniejsza ilość tkanki tłuszczowej, a do tego celu używa się nie pompy, a jak sama nazwa wskazuje – specjalnej strzykawki. Zabieg jest bezpieczny, mało inwazyjny i bezbolesny – przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Liposukcja strzykawkowa to zabieg idealny dla Pacjentów, których problemem jest podwójny podbródek i „chomiki”, a także tkanka tłuszczowa zalegająca w miejscach opornych na działanie diety czy regularne ćwiczenia.

Jak wygląda zabieg?
Do zabiegu wykorzystywana jest innowacyjna kaniula Millenium, która pozwala na bardzo precyzyjne usunięcie tkanki tłuszczowej nawet z małych obszarów. Materiał pobrany podczas zabiegu może służyć jako naturalny wypełniacz do zabiegu modelowania sylwetki.

Ile trwa zabieg?
Zabieg lipoplastyki trwa zazwyczaj od 2 do 4 godzin.

Efekty zabiegu
Pierwsze efekty zabiegu są widoczne niemalże natychmiast. Komórki tłuszczowe zostają trwale usunięte z organizmu, dlatego efekty są stałe i nie ma konieczności powtarzania zabiegu.

Wskazania
– podwójny podbródek;
– opadające policzki, tzw. „chomiki”;
– bryczesy;
– tkanka tłuszczowa w okolicy kolan;
– modelowanie wewnętrznej części ud;
– modelowanie ramion;
– modelowanie pośladków;
– modelowanie brzucha.

Przeciwwskazania
– ciąża i okres karmienia piersią;
– choroby autoimmunologiczne;
– cukrzyca;
– choroby nowotworowe;
– przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.