Skip to content

Dermamelan

Co to jest Dermamelan i w jakim celu się go stosuje?

Dermamelan jest jedną z popularniejszych kuracji depigmentacyjnych. Dermamelan jest to preparat złuszczający o działaniu silnie depigmentującym i odmładzającym. Działa na różnego rodzaju przebarwienia – zarówno te pochodzenia hormonalnego, jak i te posłoneczne, starcze oraz piegi. Wysokie stężenie składników aktywnych w preparacie sprawia, że zabieg jest wysoce skuteczny – nawet, gdy przebarwienia były oporne na działanie innych preparatów.

Jak wygląda zabieg?
Zabiegi, zarówno z użyciem Dermamelanu, jak i Cosmelanu, wyglądają bardzo podobnie. Pierwszy etap zaczyna się w gabinecie lekarskim – po odpowiednim oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry nałożona zostaje maska, z którą Pacjent udaje się do domu, a następnie zmywa po upłynięciu określonego przez lekarza czasu. Drugim etapem jest stosowanie preparatu Dermamelan 2, który wspomaga usuwanie przebarwień. Krem zawiera wysoki filtr przeciwsłoneczny, a także intensywnie nawilża i odżywia skórę.

Ile trwa zabieg?
Zabieg trwa około 30 minut. Kuracja musi być kontynuowana w warunkach domowych – Dermamelan 2 należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza nawet przez kilka miesięcy.

Efekty zabiegu
Preparat rozjaśnia lub całkowicie usuwa przebarwienia, wyrównuje koloryt skóry, zwęża pory i usuwa niektóre nieestetyczne zmiany skórne. Oprócz tego stymuluje regenerację włókien kolagenowych, co prowadzi do odmłodzenia skóry i wygładzenia zmarszczek.

Wskazania
– przebarwienia wszelkiego pochodzenia;
– usuwanie zmarszczek.

Przeciwwskazania
– ciąża i karmienie piersią;
– opryszczka;
– bliznowce;
– poważna alergia;
– zaburzenia gojenia skóry.