Skip to content

Cosmelan

Czym jest Cosmelan i do czego służy?

Cosmelan jest jedną z najskuteczniejszych kuracji depigmentacyjnych dostępnych na rynku. Preparat skutecznie rozjaśnia lub usuwa przebarwienia o różnym podłożu (m.in. hormonalnym). Jest wykorzystywany w zabiegach peelingujących i złuszczających, które pobudzają naturalny proces regeneracji skóry. Preparat ma bardzo silne działanie, a przy tym jest bezpieczny i można go stosować przez cały rok.

Jak wygląda zabieg?
Jest to zabieg dwuetapowy. Pierwszy odbywa się w gabinecie medycyny estetycznej – lekarz na dokładnie oczyszczoną i odtłuszczoną skórę nakłada specjalną maskę w kolorze skóry, z którą Pacjent udaje się do domu. Po upływie około 6 godzin należy samodzielnie zmyć maskę. Drugim etapem jest kontynuacja terapii w domu przy pomocy preparatu Cosmelan 2 zgodnie z zaleceniami lekarza.

Efekty zabiegu
Działanie Cosmelanu jest stopniowe – preparat rozjaśnia lub całkowicie usuwa przebarwienia, wyrównuje koloryt skóry, zwęża pory i usuwa niektóre nieestetyczne zmiany skórne. Oprócz tego stymuluje regenerację włókien kolagenowych, co prowadzi do odmłodzenia skóry i wygładzenia zmarszczek.
Pierwsze efekty widać po około tygodniu od wykonania zabiegu.

Wskazania
– przebarwienia wszelkiego pochodzenia;
– usuwanie zmarszczek.

Przeciwwskazania
– ciąża i karmienie piersią;
– opryszczka;
– bliznowce;
– poważna alergia;
– zaburzenia gojenia skóry.