Skip to content

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Czym jest lipoliza iniekcyjna i w jakim celu się ją stosuje?

Lipoliza iniekcyjna to jedna z metod wykorzystywanych do walki z cellulitem i zalegającą tkanką tłuszczową, których nie można zredukować za pomocą diety i ćwiczeń. Zabieg jest nieinwazyjny, a przy tym jest wysoce skuteczny. Jest idealnym uzupełnieniem zabiegu liposukcji.

Lipoliza iniekcyjna polega na miejscowym wstrzyknięciu preparatu mającego na celu rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. W obszarze poddawanym zabiegowi powstaje kontrolowany stan zapalny tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przedostają się krwioobiegiem do wątroby, gdzie są rozkładane i wydalane.

Jak wygląda zabieg?
W obszar nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej przy pomocy cienkiej igły pod skórę wprowadzany jest odpowiednio dobrany preparat. Zabieg nie jest bolesny – przed nim nakładana jest maść znieczulająca lub razem z preparatem wprowadzana jest lidokaina. Warto dodać, że zabieg polecany jest Pacjentom z małą ilością tkanki tłuszczowej, lipoliza iniekcyjna nie jest metodą na szybkie zrzucenie dodatkowych kilogramów.

Ile trwa zabieg?
W zależności od obszaru zabieg może trwać od 15 do 30 minut.

Efekty zabiegu
Skutkiem ubocznym zabiegu jest opuchlizna, która pojawia się zaraz po nim i może utrzymywać się do kilku dni. Pierwsze efekty zabiegu można zaobserwować po około tygodniu. Dla trwałego efektu zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów – ilość ustalana jest na konsultacji, zazwyczaj jest to od 3 do 6 sesji.

Wskazania
– uporczywy cellulit;
– zalegająca tkanka tłuszczowa oporna na stosowanie diety i ćwiczeń;
– potrzeba wymodelowania sylwetki;
– „boczki”.

Przeciwwskazania
– ciąża i okres karmienia piersią;
– choroby nerek i wątroby;
– cukrzyca;
– choroby autoimmunologiczne;
– zaburzenia krzepliwości krwi;
– znaczna otyłość.