Skip to content

Linerase

Czym jest LINERASE i w jakim celu się go stosuje?

LINERASE jest przełomowym zabiegiem z wykorzystaniem atelokolagenu w zakresie ujędrniania, przywracania skórze gęstości i elastyczności oraz jej intensywnej regeneracji. Obecnie jest to jedyny na rynku bioaktywny, nieusieciowany atelokolagen typu I w formie śródskórnej iniekcji, przeznaczony do regeneracji i odbudowy najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Preparat z jednej strony stymuluje obecne w skórze fibroblasty do produkcji kolagenu, z drugiej pobudza proliferację nowych fibroblastów, które również będą syntetyzowały nowe, młode włókna kolagenowe. W ten sposób preparat przyczynia się do odbudowy i regeneracji skóry.

Jak wygląda zabieg?
Preparat LINERASE wprowadzany jest do skóry przy pomocą iniekcji. Charakteryzuje się dużą wydajnością – jedna ampułka wystarcza na przeprowadzenie zabiegu w czterech okolicach: twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Zabieg przeprowadzany jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza. Po wstrzyknięciu preparatu wykonywany jest delikatny masaż, który pozwala na jego precyzyjne rozprowadzenie. Zabiegi z wykorzystaniem LINERASE są dobrze tolerowane przez Pacjentów i nie wymagają znieczulenia.

Ile trwa zabieg?
Zazwyczaj zabieg trwa około 30 minut.

Efekty zabiegu
By zabieg przyniósł pożądane rezultaty zalecana jest seria od 2 do 4 zabiegów wykonywanych co 14 – 21 dni. Pierwsze efekty widoczne są po kilku dniach – skóra staje się elastyczna, napięta, pojawia się zdrowy blask. Ostateczne efekty pojawiają się po wykonaniu serii zabiegów.

Rezultaty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy – dla potrzymania zaleca się powtórzenie zabiegu co 3 miesiące lub pełnej kuracji co 6 miesięcy.

Wskazania
– drobne zmarszczki;
– wiotka i pozbawiona elastyczności skóra;
– pozbawiona jędrności i gęstości skóra – nie tylko na twarzy, ale w obrębie całego ciała;
– ubytki skórne;
– blizny;
– rozstępy.

Przeciwwskazania
– ciąża i okres karmienia piersią;
– cukrzyca;
– choroby nowotworowe;
– choroby autoimmunologiczne;
– skłonność do powstawania blizn;
– infekcje w okolicy przeprowadzania zabiegu.