Skip to content

LIFTING ENDODERMALNY ATTIVA

Czym jest lifting endodermalny Attiva i w jakim celu się go stosuje?

Attiva jest małoinwazyjną metodą liftingu dającą spektakularne efekty odmłodzenia, ujędrnienia i wymodelowania. Kluczową rolę grają tutaj fale radiowe, które podgrzewają skórę i tkanki podskórne, przez co stymulują je do intensywnej przebudowy i zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Podczas zabiegu dochodzi do obkurczenia tkanek oraz naturalnej lipolizy.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg wykonywany jest przez lekarza i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, przez co jest całkowicie bezbolesny. Procedura polega na wprowadzeniu pod skórę cieniutkiej kaniuli zawierającej sondę, która emituje fale radiowe. Dla pełnego bezpieczeństwa wykorzystywana jest kamera termowizyjna. Attiva podgrzewa skórę do 50-70 stopni Celsjusza – temperatura zależy od potrzeb skóry Pacjenta i zaplanowanych efektów.

Ile trwa zabieg?
W zależności od obszaru zabieg może trwać od 30 do 90 minut.

Efekty zabiegu
Najczęściej wystarczy jeden zabieg, ale czasami zdarza się, że w celu uzyskania lepszych rezultatów należy go powtórzyć. Pierwsze efekty widoczne są od razu, na pełny efekt musimy jednak zaczekać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Wskazania
– opadające policzki, utrata jędrności skóry w okolicy szyi, dekoltu i podbródka, zwiotczenie owalu twarzy, obwisła skóra na ramionach – tzn. „pelikany”;
– zmarszczki;
– zalegająca tkanka tłuszczowa;
– luźna i wiotka skóra (brzuch, uda, pośladki, a nawet kolana);
– blizny i rozstępy.

Przeciwwskazania
– ciąża i okres karmienia piersią;
– aktywne choroby nowotworowe;
– stany zapalne, choroby skóry, infekcje bakteryjne i wirusowe (np. opryszczka);
– zaburzenia hormonalne;
– cukrzyca;
– epilepsja;
– miesiączka;
– zły stan zdrowia, np. przeziębienie;
– niewydolność narządów wewnętrznych.