Skip to content

Sculptra – kwas polimlekowy

Czym jest Sculptra i do czego służy?

Sculptra jest innowacyjnym preparatem, który służy do bezoperacyjnego liftingu twarzy. Zawiera mikrocząsteczki kwasu L-polimlekowego, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, co czyni zabieg całkowicie bezpiecznym. Jego działanie pobudza naturalne procesy produkcji kolagenu, dzięki czemu przywrócona zostaje utracona objętość tkanek. Preparat stosowany jest w terapiach ujędrniających skórę i zabiegach przeciwstarzeniowych.

Jak wygląda zabieg?
Na godzinę przed zabiegiem lekarz aplikuje na skórę krem znieczulający. Za pomocą cieniutkich igieł, które praktycznie nie pozostawiają śladów po wkłuciu, preparat jest wstrzykiwany pod skórę. W celu rozprowadzenia substancji lekarz wykonuje delikatny masaż okolic nakłuć.

Ile trwa zabieg?
Procedura zazwyczaj zajmuje nie więcej niż pół godziny.

Efekty zabiegu
Sculptra działa dwuetapowo – w pierwszej fazie wypełnianie zmarszczek związane jest z objętością preparatu. Po kilku dniach następuje cofnięcie korekcji – zawarta w żelu wody wchłania się, a cząsteczki kwasu polimlekowego pobudzają produkcję kolagenu i w naturalny sposób odbudowują skórę. W efekcie objętość twarzy zostaje przywrócona, zmarszczki wypłycają się, a skóra jest odmłodzona w wyniku naturalnych procesów samoregeneracji.

Efekty utrzymują się od 2 do 5 lat.

Wskazania
– zapadnięte policzki;
– zmarszczki nosowo-wargowe;
– zmarszczki marionetkowe (bruzdy w kącikach ust);
– zmarszczki na policzkach i podbródku;
– utrata objętości skóry twarzy.

Przeciwwskazania
– uczulenie na kwas polimlekowy;
– stan zapalny skóry;
– trądzik;
– opryszczka;
– skłonność do występowania blizn przerostowych.