JESTEŚ W DOBRYCH
RĘKACH
Umów się na wizytę:
Tel. (+48) 693 553 521
Tel. (+48) 691 054 696

Lepiej zapobiegać niż leczyć

 

medycyna estetyczna warszawa lublin (4)

Nie chodzi o to, żeby analizować każdą nową zmarszczkę i myśleć tylko o tym, że zaczynamy się starzeć. Po prostu warto mieć świadomość, że jeżeli zaczynamy obserwować pewne procesy, jesteśmy coraz mniej zadowoleni ze swojego odbicia w lustrze to warto od razu coś z tym zrobić. Kiedy będziemy odkładać to na bliżej nieokreśloną przyszłość, może okazać się, że zgłosimy się do gabinetu medycyny estetycznej, gdy będzie już za późno na odwrócenie niektórych zmian, a metody leczenia będą bardziej inwazyjne.

Kiedy zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej?

Tu niestety nie ma reguły – trzeba po prostu obserwować pierwsze sygnały starzenia się skóry. Takich oznakjest bardzo wiele, są to przede wszystkim pojawiające się na twarzy delikatne zmarszczki, przebarwienia, zaczerwienienia, wiotkość skóry w okolicy dolnej powieki, usta tracące kontur i jędrność, a także pogłębiające się bruzdy nosowo-wargowe czy znikająca linia żuchwy oraz delikatne spłaszczenie okolicy policzkowej.

Zmiany te często spowodowane są genetycznie zaprogramowanym procesem starzenia się.  Jednak nie jest to jedyny czynnik. Zła ochrona przed promieniowaniem słonecznym, źle dobrane kosmetyki i zabiegi kosmetyczne, wahania wagi ciała, niewłaściwa dieta, wysoki poziom wolnych rodników spowodowany używkami, stresem lub niedoborem snu – kto z nas nie może podpisać się pod chociaż jednym z tych czynników?

Zabiegi prewencyjne i korekcyjne

Na początku warto udać się do lekarza, który dokona dokładnej i całościowej analizy stanu pacjenta, która pozwoli na poznanie potencjału jego organizmu. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z problemami estetycznymi w pierwszej ich fazie, to zaproponowane zabiegi będą miały na celu przede wszystkim pobudzenie organizmu do jak najefektywniejszego działania.

Do takich nieinwazyjnych i delikatnych, ale skutecznych zabiegów zaliczamy peelingi, IPL, mezoterapię oraz zabiegi autologiczne. Zabiegi o charakterze prewencyjnym oraz korekcyjnym to także toksyna botulinowa, która bardzo dobrze sprawdza się w przypadku, kiedy należy odzwyczaić pacjentkę od mimowolnego marszczenia się.

Starzenie się to także zmiany obejmujące ciało. Tutaj warto polecić szereg zabiegów modelujących i zwalczających cellulit, w tym m.in. karboksyterapię, zabiegi drenujące oraz wykorzystujące lasery.