JESTEŚ W DOBRYCH
RĘKACH
Umów się na wizytę:
Tel. (+48) 693 553 521
Tel. (+48) 691 054 696

Laserem w zmarszczki

 

medycyna estetyczna warszawa lublin (8)

Z wiekiem nasza skóra stopniowo traci elastyczność i staje się mniej świetlista. Wraz z upływem lat tracą one zdolność szybkiej regeneracji (tempo produkcji nowego kolagenu nie jest w stanie zrównać się z tempem powstawiania ubytków w już istniejącym), co w bezpośredni sposób wpływa na zmniejszenie napięcia skóry. Staje się ona cieńsza, co często prowadzi do powstawania zmarszczek, bruzd, cienkich linii i opadania skóry.

W poprzednich wpisach związanych z tematem walki ze zmarszczkami pojawiała się m.in toksyna botulinowa, która wciąż jest jednym z ważniejszych i najczęściej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej. Nie jest to jednak jedyna metoda na powrót do wyglądu sprzed lat. Przed poddaniem się zabiegowi warto porozmawiać z doświadczonym i zaufanym lekarzem, który doradzi i pomoże indywidualnie dobrać najlepszą terapię.

Wśród zabiegów, na które warto zwrócić uwagę są z pewnością te z zastosowaniem lasera frakcyjnego (np. Fraxel). Urządzenie to umożliwia regenerację skóry polegającą na usuwaniu jej zewnętrznej warstwy (tzw. resurfacing). Podczas zabiegu laser tworzy tysiące mikroskopijnych otworków, dzięki którym możemy wpływać na naturalną zdolność odbudowy skóry i przyspieszyć tworzenie nowych komórek.

Zabieg polega na przeprowadzeniu kontrolowanego oparzenia skóry twarzy. Nie jest to jednak nic groźnego, zabieg jest bezpieczny. Jeżeli chcemy pobudzić proces odnowy po prostu najpierw musimy w sposób kontrolowany uszkodzić wybrany obszar.

Skóra poddana temu zabiegowi ulega restrukturyzacji i odnowie, zawiera większą ilość kolagenu, dzięki czemu wygląda na odmłodzoną. Można nawet powiedzieć, że jest „o pół numeru mniejsza”, taki efekt daje poprawa elastyczności i wygładzenia zmarszczek. Rezultaty są świetnie zwłaszcza w przypadku skór zniszczonych od słońca (pomaga w leczeniu uszkodzeń skóry), skór łojotokowych i z tzw. rozszerzonymi porami oraz w leczeniu blizn, np. potrądzikowych.