JESTEŚ W DOBRYCH
RĘKACH
Umów się na wizytę:
Tel. (+48) 693 553 521
Tel. (+48) 691 054 696

Korekcja ust – o czym warto wiedzieć!

medycyna estetyczna warszawa lublin (10)

Zgłasza się do mnie coraz więcej kobiet, które są niezadowolone z wyglądu swoich ust i chciałyby coś zmienić, jednak boją się, że ich usta będę za duże, zdeformowane, nienaturalne. Ten niepokój wynika z licznych przekazów medialnych oraz spotkań z osobami, których usta po zabiegu są przesadzone i karykaturalne. Najczęstszą przyczyną złych efektów jest błędna kwalifikacja pacjenta i podanie zbyt dużej ilości preparatu oraz uleganie prośbą pacjentów. W praktyce, jeśli zabieg jest wykonywany przez doświadczonego i zaufanego lekarza spowoduje jedynie podkreślenie naturalnego wyglądu ust i sprawi, że staną się one bardziej jędrne, nawilżone – jednym słowem bardziej seksi. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, przedstawiam kilka faktów, o których warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg korekcji ust.

PRZED ZABIEGIEM

 • Powinniśmy staranie wybrać lekarza, który ma odpowiednie doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Oddając się w profesjonalne ręce lekarza medycyny estetycznej możemy mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny, a efekty naturalne.
 • Pamiętajmy, że korekcja ust nie zawsze musi oznaczać ich powiększenie. W wielu sytuacjach wystarczy jedynie przywrócenie naturalnego konturu ust poprzez wyraźne zaznaczenie granicy czerwieni wargowej i przywrócenie im zanikającej objętości.
 • W niektórych sytuacjach zabieg korekcji ust ma również charakter prewencyjny – m.in. u osób, które zaczynają się starzeć, a skóra wokół ich ust staje się wiotka i pojawiają się pierwsze zmarszczki czynnościowe. U tych pacjentów odpowiednia korekcja ust spowalnia ten proces i zatrzymuje rozwój nieutrwalonych jeszcze zmarszczek.
 • Przed zabiegiem warto sprawdzić, czy nie mamy problemów natury ortodontycznej – może mieć to duże znaczenie przy decyzji o ilości preparatu, który zostanie podany – każda korekcja powoduje, że usta stają się nieco wydatniejsze. Powinniśmy również upewnić się, że nie mamy infekcji okolic jamy ustnej oraz infekcji wirusowych np. opryszczki. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również zażywanie leków zmniejszających krzepliwość krwi takich jak np. aspiryna, ciąża czy poważne choroby.

ZABIEG

 • Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu stomatologicznym, co czyni zabieg bezbolesnym. Pacjenci powracają do normalnego funkcjonowania już następnego dnia, ale na ostateczny efekt należy poczekać od 10 do 14 dni. Po tym czasie należy również udać się na wizytę kontrolną.
 • Poza drobnymi wyjątkami, korekcji poddawana jest zarówno górna, jak i dolna warga. Korekcja wyłącznie jednej wargi jest uzasadniona tylko w momencie bardzo dużych i ewidentnych dysproporcji. W każdym innym przypadku obie wargi powinny zostać poddane zabiegowi, aby osiągnąć naturalny i równomierny efekt.
 • Wybór odpowiedniego specjalisty jest tutaj kluczowy, ponieważ zabieg korekcji ust wymaga precyzji i wizji ze strony lekarza. To od jego decyzji zależy ilość i rodzaj podanego preparatu. W przypadku dobrze przeprowadzonego zabiegu nie powinno dojść do pojawienia się krwiaków, a usta powinny być gładkie i bez grudek.
 • Korekcja ust może zwiększyć ich objętość, wzmocnić i nawilżyć, ale raczej nie zmieni radykalnie ich kształtu.

PO ZABIEGU

 • Po korekcji ust właściwie od razu jesteśmy w stanie wrócić do codziennych obowiązków. Lekki obrzęk może utrzymywać się do kilku dni po zabiegu. Powinniśmy w tym czasie unikać picia gorących napojów oraz spożywania pikantnych przypraw. Wizyty na solarium czy w saunie również lepiej odłożyć na później, a usta należy chronić przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.
 • Po dobrze wykonanym zabiegu efekt utrzyma się od 6 aż do 12 miesięcy.
 • Korekcja ust, obok toksyny botulinowej, jest zabiegiem, którego relacja efektów do ceny jest najbardziej korzystna. Efekty są naturalne, długotrwałe, a ryzyko skutków ubocznych bardzo niewielkie. Ważne jednak, aby zabieg wykonać u wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza.