Co to jest karboksyterapia i w jakim celu się ją stosuje?
Karboksyterapia jest to nowoczesny zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Polega na bardzo precyzyjnym śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek gazu. Dwutlenek węgla podawany przy pomocy iniekcji ma pomóc w likwidowaniu cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także w zmniejszeniu widoczności rozstępów, ujędrnieniu skóry i walce z łuszczycą.
Karboksyterapia poprawia ukrwienie skóry i wspomaga wytwarzanie nowego kolagenu. Dwutlenek węgla jest również skuteczny w walce z tkanką tłuszczową – wstrzyknięty pod skórę częściowo zmienia się w kwa węglowy, który wspomaga rozpuszczanie komórek tłuszczowych.
Podczas zabiegu wtłaczany w skórę dwutlenek węgla. Ten jest automatycznie wydalany z organizmu w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu – dokładnie jak podczas oddychania. Zabieg jest zatem nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny dla organizmu.
Zabieg nie wymaga znieczulenia. Same wkłucia są niemal bezbolesne, ponieważ aparat dodatkowo podgrzewa gaz, co niweluje ból. Jedyny możliwy dyskomfort odczuwalny czasem przez pacjentów jako ucisk i rozpieranie, wynika z samej iniekcji CO2 i mija po zabiegu. Pacjent może potem od razu wrócić do normalnego funkcjonowania.
Zabieg zazwyczaj trwa około 30 minut.
Dla uzyskania pożądanych efektów należy wykonać serię zabiegów – najczęściej zaleca się ich od 5 do 10. Pacjenci zauważają poprawę wyglądu i napięcia skóry oraz jej uelastycznienie. Następuje redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej, rozstępy stają się mniej widoczne.
– biorewitalizacja skóry;
– liczne, drobne zmarszczki;
– utrata objętości i jędrności skóry;
– brak napięcia i elastyczności skóry;
– wypadanie włosów;
– starzenie się dłoni;
– cienie i worki pod oczami;
– leczenie blizn;
– uciążliwy cellulit i rozstępy.
– ostra niewydolność serca;
– niedawny zawał serca lub dławica piersiowa;
– niewydolność nerek, dializy;
– nowotwór, chemioterapia;
– stany zapalne skóry (opryszczka) ;
– wirusowa infekcja skóry;
– trądzik różowaty, czerwona szyja i dekolt;
– ciąża i okres laktacji.