« powrót

Doktor Andrzej Ignaciuk prezesem Międzynarodowej Unii Medycyny Estetycznej


Doktor Andrzej Ignaciuk został wybrany na stanowisko prezesa Międzynarodowej Unii Medycyny Estetycznej (Union Internationale de Médecine Esthétique – UIME). Wybór Dr Ignaciuka na stanowisko prezesa Międzynarodowej Unii Medycyny Estetycznej to efekt jego bardzo ciężkiej i wieloletniej pracy. Doktor Ignaciuk jest jednym z najbardziej cenionych specjalistów i jednym z prekursorów medycyny estetycznej w Polsce.

 • OD 25 LAT specjalizuje się w mezoterapii. Jak wspomina – gdy zaczynał swoją przygodę nie było jeszcze gotowych, dedykowanych do danego zabiegu preparatów. Te przygotowywane były z dostępnych leków i substancji aktywnych. Już wtedy pomagał swoim Pacjentom m.in. w walce z uporczywym cellulitem czy poprawianiu stanu skóry.
 • OD 25 LAT wykonuje różnego rodzaju peelingi chemiczne – zaczynając od pierwszych kwasów glikolowych, przez preparaty kwasu trójchlorooctowego (słynny Easy Peel od dr Philippe Deprez z Hiszpanii), przez pierwsze preparaty Amelanu Dr Eduardo Kruliga z Wenezueli do Cosmelanu, po Yellow Peel od dr Romulo Mene z Brazylii. Peelingi chemiczne mają bardzo szerokie zastosowanie – od poprawy jakości skóry, przez likwidację blizn potrądzikowych, aż po usuwanie rozstępów.
 • OD 22 LAT specjalista od zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Dr Ignaciuk był jednym z pierwszych szkolących z tego typu zabiegów w Polsce. Jeden z pierwszych polskich speakerów biorący udział w branżowych kongresach na całym świecie. O toksynie botulinowej mówił m.in. podczas 14th International Congress of Aesthetic Medicine w Las Vegas w listopadzie 2003 roku.
 • OD POŁOWY LAT 90. podejmuje się zabiegów związanych z redukcją cellulitu. Do diagnostyki problemu wykorzystywał wówczas absolutnie innowacyjną technikę wideokapilaroskopii, stosował również mezoterapię i karboksyterapię.
 • OD 20 LAT specjalista w wykonywaniu zabiegów karboksyterapii – podskórnym wystrzykiwaniu dwutlenku węgla w celu poprawy jakości skóry i redukcji tkanki tłuszczowej. To właśnie dr Ignaciuk prowadził pierwsze szkolenia z tej techniki w Polsce.
 • OD 20 LAT ekspert w pracy z kwasem hialuronowym. Wcześniej pracował na kolagenie wołowym – Zyderm, Zyplast. Od końca lat 90. przeprowadzał liczne szkolenia, brał również udział jako ekspert w kongresach medycznych, gdzie mówił m.in. na temat korekcji ust i ich okolicy, korekcji nosa i okolicy jarzmowej. W 2010 roku w Otolaryngologii Polskiej (czasopiśmie Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi) ukazała się jego publikacja na temat korekcji nosa kwasem hialuronowym.
 • OD PONAD 10 LAT dr Ignaciuk specjalizuje się w iniekcyjnej korekcji tkanki tłuszczowej – zaczynając od doświadczeń w Brazylii z wykorzystaniem fosfatydylocholiny, poprzez kontakt z prof. dr Pasquale Motolese, twórcą preparatu Aqualyx (deoksycholan sodu).
 • Dr Ignaciuk specjalizuje się również w zabiegach z wykorzystaniem substancji autologicznych, pozyskiwanych z tkanek własnych Pacjenta. Najbardziej znanym przykładem może być osocze bogatopłytkowe (PRP) – doświadczenia doktora sięgają ponad 10 lat wcześniej, zanim zabieg zyskał ogromną popularność. Od tego czasu metodyka i ilość uzyskiwanych preparatów uległa znacznej ewolucji, podobnie jak wskazania do zabiegu, które uległy poszerzeniu.
 • Doktor jest specjalistą w wykonywaniu zabiegów łączących kwas hialuronowy i toksynę botulinową stosowanych w celu wypełnienia w miejscach o dużej ruchliwości i mimice twarzy. Jego pierwsze doświadczenia i doniesienia kongresowe w tym temacie miały miejsce ponad 3 lata temu, gdzie omawiał temat razem z dr. Ivano Iozzo z Włoch.

Dr Andrzej Ignaciuk może poszczycić się licznymi zasługami dla rozwoju medycyny estetycznej w Polsce i na świecie. Jest jednym z inicjatorów i założycieli Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, które powstało w 1993 roku. To w 2009 roku zostało przekształcone w Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Ant-Aging PTL (PTMEiAA) – dr Ignaciuk jest jego prezesem. Obecnie PTMEiAA zrzesza ponad 1700 lekarzy. W 2002 roku dr Ignaciuk stworzył trzyletnią Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL, gdzie do tej pory wykształciło się już ponad 600 lekarzy medycyny estetycznej.

Dr Andrzej Ignaciuk pracuje z najlepszymi lekarzami z całego świata – prowadzi liczne kursy organizowane wspólnie z dr Philippe Deprez, dr Romulo Mene i dr Eduardo Kruligiem.

Dr Andrzej Ignaciuk ma na swoim koncie wiele publikacji naukowych:

 • 2008 – redaktor naukowy polskiego wydania podręcznika „Peelingi chemiczne”;

 • 2010 – współautor i współwydawca pierwszego wydanego w Polsce podręcznika do medycyny estetycznej – „Medycyna estetyczna”. Został sprzedany w ilości ponad 1000 egzemplarzy;

 • 2011 – redaktor naukowy polskiego wydania podręcznika „Kosmeceutyki”;

 • 2011 – redaktor naukowy polskiego wydania podręcznika „Dermatologia kosmetyczna”;

 • 2018 – redaktor naukowy polskiego wydania podręcznika „Anatomia twarzy dla lekarzy praktykujących medycynę estetyczną”;

 • 2019 – redaktor naukowy polskiego wydania podręcznika „Toksyna botulinowa”.